İzmir Fashion Week

Hello! Geçtiğimiz hafta İzmir’ den bir moda rüzgarı geçti ki hepimiz modanın büyüleyici sarhoşluğuna kapıldık. Sevgili Hilton İzmir’ in ev sahipliğinde, Rönesans Ajans ve Otuzbeşlik.com un davet kapsamında, Fashion Week’ in ikinci gününde İzmirli blogger arkadaşlarımla birlikte gerçekleştirdiğimiz ”Moda Sohbeti” miz oldukça keyifliydi. Sosyal Medya’ dan, modaya meğer anlatılacak ne çok şeyimiz varmış! Adeta kelimeler birbirini kovaladı diyebilirim.. İlkokulda orman haftasında okuduğum iki kıtalık şiiri saymazsak, uzuuun zaman sonra ilk defa böylesine bir kalabalık önünde konuşma yaptım. Mikrofonu elime alıp cümleleri sıraladığım anda ki heyecanı hatırladıkça hala gülümsüyorum..

Moda Sohbetimizden sonra defileleri seyretmek için salonda yerimizi aldık.

 DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’ nin beyaz ağırlıklı, pastel ve açık renkli kumaşlardan oluşan genç ve dinamik tasarımları görülmeye değerdi.


Fc Plus Fashionism ile yeni sezon erkek giyim trendlerini gözden geçirmiş olduk. Bu kış kaban yakalarında kürk detayları mı desem, ekoseli efendime söyleyim çizgili takım elbiseler mi desem her birine denk gelebilirsiniz benden söylemesi…


Gecenin finaline geldiğimizde bizi otrduğumuz sandelyeden kaldırıp adeta bir masal diyaına götüren Yiğit Eryendi defilesi ile başbaşaydık. Her bir tasarımı öyle çok sevdim ki… İncecik kumaşlar üzerine işlenen desenlerin sanatindan mı bahsedeyim yoksa dozunda yerleştirilmiş uçuş uçuş fırfırlardan mı? Modelllerin, tasarımları nude taşıması kesinlikle tasarım için seçilmiş en iyi askıydı. Sahne dekoru, ışıklar, müzik hepsi bir bütün olarak büyüleyici bir masal şehrinde gibi hissetmemizi sağladı tabii tüm bu ayrıntılarla birlikte en çok tasarımlar…
Üçüncü gününde yani son gün Diva Magazin’ i n happy hour partisi ile kapanışı yaptığımız İzmir Fashion Week Fahrunnisa, Lefzen, Somfashion, Nurkombin gibi tesettür tasarımcıların defileleri ile bizleri karşıladı. Kapanışta Sevgili Murat Acar’ ın tasarımları bizleri pırıltılı kumaşların, taşlarla işlenmiş büyüleyici atmosferi ile ağırladı. Dekorda kullanılan makas ve mezura figürü eski bir tekstil tasarım öğrencisi olarak beni atölye günlerimi götürdü diyebilirim. Yine püskül detayları, uçuş uçuş tüyler ve pırıl pırıl parlayarak tüm dikkatleri üzerinize çekmeyi başaracak olan detaylar göz kamaştırıcıydı..
Defile sona erdikten sonra, Hilton İzmir’ in 32. katında Diva Magazin’ in happy hour partisi ile müziğin ritmine kapıldık! Gecenin ilerleyen saatlerine doğru Sevgili Emrah Göktaş’ ın dj perfarmansı ile bu yıl 5. düzenlenen İzmir Fashion Week’ e veda etmiş olduk. Umarım gelecek yıl tekrar görüşürüz..

Sevgiler…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s